Yargıtay kolonyayı silah saydı

headline

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, tartıştığı kişiyi kolonya dökerek çakmak ile yakma teşebbüsünde bulunan sanığın davasında kolonyayı silah saydı.

Tartıştığı kişinin üzerine kolonya dökerek yakan kişi, şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alındı. ‘Kasten yaralama’ kabahatinden Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılan sanık mahkum edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı cezanın az olduğu gerekçesiyle kararı temyiz edince devreye Yargıtay 3. Ceza Dairesi girdi.

Emsal nitelikte bir karara imza atan Daire; sanığın kolonya dökerek, çakmak ile yaraladığına ait ikrarı ile sanığın hareketini silahtan sayılan eşya ile gerçekleştirdiği sabit olduğuna dikkat çekti.

Kararda şöyle denildi: “Oluş, evrak kapsamı, katılan ve şahidin kademelerdeki beyanı ile uyumlu hekim raporu ve kabule nazaran; sanığın katılanının üzerine kolonya dökerek, çakmak ile yaraladığına ait ikrarı ile sanığın hareketini silahtan sayılan eşya ile gerçekleştirdiği sabittir. Buna karşın, sanık hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 86/3-e hususunun uygulanmaması suretiyle eksik ceza tayini bozmayı gerektirmiştir. Savcının temyiz sebepleri bu prestijle yerinde görülmüş ve mahkeme kararı oy birliği ile bozulmuştur.”

Yazar : admin

Avatar of admin

Check Also

guvenli bolge icin 5 harekat edDtCWDY

Güvenli bölge için 5. harekat

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Güney hudutlarımız boyunca 30 km derinliğinde güvenlik alanı oluşturmak için yaptığımız çalışmaların eksik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.